Makijaż permanentny jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin branży kosmetycznej. Technika makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników syntetycznych do zewnętrznych warstw skóry.

Makijaż permanentny ma szeroką gamę zastosowań: od podkreślenia konturu ust, zmiany pełnego koloru ust, podkreślenia zarysu brwi czy wykonania kresek na powiekach, do zabiegów medycznych takich, jak tuszowanie blizn czy przebarwień. Efekt zabiegu widoczny jest przez kilka lat.

instytut zdrowia i urody claria chorzow lubliniec makijaz permanentny

 • Dla kogo?
 • Przygotowanie do zabiegu
 • Pielęgnacja po zabiegu
 • Przeciwwskazania
 • 1. Masz mało czasu na makijaż? Wołałabyś pospać nieco dłużej?
  2. Wcale się nie malujesz, a mimo to chciałabyś wyglądać piękniej i bardziej świeżo?
  3. Nosisz okulary lub szkła contactowe, przez co masz problemy z wykonaniem makijażu? Wzrok już nie ten i wykonanie makijażu sprawia Ci kłopot?
  4. Czy z biegiem lat czerwień Twoich ust straciła kolor?
  5. Jesteś uczulona na kosmetyki kolorowe?
  6. A może chciałabyś dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody? Wyglądać inaczej?
  7. Czy często podróżujesz, zażywasz morskich kąpieli, korzystasz ze spa, łaźni parowych gdzie nawet najlepsze tusze wodoodporne nie spełniają Twoich oczekiwań?
  8. Prowadzisz aktywny tryb życia? Zajmujesz się sportem i marzysz by mieć przy tym delikatny makijaż którego nie trzeba poprawiać?
  9. Twoje brwi są rzadkie, oczy małe, a usta blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie?
  10. Po chemioterapii zostałaś pozbawiona brwi i rzęs?
 • Chcąc zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed wykonaniem pigmentacji ust, zaleca się przyjmowanie przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu preparatu HEVIRAN (na receptę, ewentualnie lekarz może zalecić inne dawkowanie) – 2 razy dziennie po jednej tabletce – 400 mg. Podobnie postępujemy przed wykonaniem korekty ust.

  Aby zwiększyć absorpcję pigmentu w dniu poprzedzającym zabieg, należy na ustach wykonać peeling, a następnie nałożyć delikatny krem.

 • Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne). Jest to naturalna reakcja, a objawy szybko ustępują. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie pigmentowanych miejsc. W 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, dlatego istotne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem. W 3-4  tygodniu po zabiegu, początkowe zabarwienie blednie o 40-50%. Dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów.
  Przez okres ok. 1 miesiąca po pierwszym zabiegu i po korekcie nie należy korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (gdyż może dojść do przebarwień).
  W przypadku pigmentacji ust należy pamiętać, by po zabiegu przez jeden tydzień wszystkie napoje pić przez słomkę. W tym okresie nie należy również się całować.
 • – ciąża, anemia, bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
  – infekcja dróg oddechowych
  – przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
  – opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
  – przebyte choroby gałki ocznej
  – tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
  – aparat na zębach (w wypadku ust)
  – choroby zakaźne
  – choroby nowotworowe (wymagana konsultacja lekarska)

Microblading

To nowczesna metoda makijażu permamentnego.
Dzięki niej możemy zrekonstruować, zagęscić lub poprawić ksztalt naszych brwi. Polega ona na wprowadzeniu barwnika specjalnym ostrzem w głąb naskorka. W tej metodzie wykorzystujemy technike która pozwala na precyzyjne rysowanie kresek będacych imitacją włosa naturalnego. Zabieg jest wykonywany ze znieczuleniem, sterylnie i z pełną kontrolą zabiegową.
Wszystkie elementy mające contact ze skórą klientki są  STERYLNE I JEDNORAZOWE.

instytut zdrowia i urody claria chorzow lubliniec microblading

Przed zabiegiem nie należy wykonywać henny i regulacji brwi.

Z kolei po zabiegu opuchlizna utrzymuje się około 2 dni. Do 3 tygodni po zabiegu zaleca się nie korzystanie z  sauny, solarium oraz basenu.

Jest to doskonała metoda dla alergików, dla osób po chemioterapii, chcących zagęścic bądź całkowicie zmienić kształt brwi aby uzyskać pożądany, długotrwały i precyzyjny efekt pięknych brwi.


WYBIERZ SALON I UMÓW SIĘ NA ZABIEG JUŻ TERAZ :

CHORZÓW

LUBLINIEC

LUB ZADZWOŃ

Chorzów: 882 708 402

Lubliniec: 888 605 048

KONTAKT
";